Arçelik klima ayarları


İstanbul Arçelik Klima Servisi

İstanbul Arçelik Klima Servisi

Değerli müşterilerimiz ve takipçilerimiz, Sizlere bu yazımız da Arçelik klima ayarları hakkında bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler klimanızı daha iyi tanımanız için sizlere yardımcı olacak.

– Klima alırken aldığınız veya alacağınız klimanın kapasitesinin kullanacağınız alana yeteceğinden emin olmanızı tavsiye ederiz. Arçelik klima ayarları sayesinde istediğiniz ayarda klimanızı tabiki kullanabilirsiniz ama klimanızın da özelliklerinden emin olunuz.

– Kapasite olarak kullanılacağı mekanın ihtiyacından daha küçük bir klima verimli soğutmayacağından kompresörü devamlı devrede tutarak enerji sarfiyatına neden olacaktır.

– Kapasite olarak kullanılacağı ortamdan daha büyük bir klima daha çabuk soğutacağından, kompresörü devamlı sıklıkla aç kapa yapacaktır. Bu durumda yine klimanızın enerji tüketimi artacaktır. Arçelik klimanızı kullandığınız mekan hemen soğuyacak ve buda sizi rahatsız edecektir. Küçük bir mekana alınan büyük boyuttaki klimanın da yüksek sesle çalıştığını düşünürsek buda size yine rahatsızlık sağlayacaktır.

Arçelik klima kullandığınız mekanın ısı yalıtımı size konfor sağlar, enerji tüketiminizi en aza indirir. Bu nedenle mekânın ısı kayıp-kazanç noktalarının iyi izolasyonu önemlidir.

Yukarıda yer alan bilgiler sizlerin daha rahat klima seçimi yapmanız için belirlenmiş seçeneklerden sadece birkaç tanesi. Arçelik klima ayarları sadece klimanızın teknik ayarlarının yanında aynı zamanda alacağınız mekana göre de seçim yapmanız açısından önemlidir. Arçelik klimanızı almadan önce montajını yaptıracağınız ortamın keşfini mutlaka iyi yapmanız gerekmektedir.

Etiketler:, , ,

Comments & Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>